"I don't dream my life, I live my dream..." - Andy Schleck

"Team Lëtzebuerg"

4. srpna 2010 v 19:45 | Evča |  Cyklistika
Teď když už víme, že Alberto Contador se připojí k SaxoBank-SunGard v roce 2011, se nabízí jedna otázka - ve kterém týmu budou Andy a Frank Schleckovi? V novém lucemburském týmu? Momentálně se nechtějí k ničemu vyjadřovat. Dánští novináři potvrzují, že by lucemburský projekt mohl být doladěn během tohoto roku, ovšem Kim Andersen si tímto termínem není příliš jistý...


Co dnes (tj. 4.8.2010) Kim Andersen řekl:
Kim Andersen, bývalý sportovní manažer SaxoBank, bude budoucím manažerem, společně s Brianem Nygaardem, nově pokřteného týmu "Team Lëtzebuerg". O novém týmu promluvil i na zasedání UCI (Union Cycliste Internationale) 29. července 2010. Nemá žádné obavy a zůstal v klidu během celé prezentace.
"Je tu spousta pomluv a je důležité nevěřit všemu, co se říká. Když dáváte dohromady tým, tak je jasné, že budete muset rekrutovat. Ale i když nás zajímá ten cyklista a tamten taky, tak nemůžeme vzít pochopitelně všechny. Bylo by jich padesát. Zatím jde všechno dobře a doufám, že to tak i zůstane."

Rozpočet a sponzoři:
Provizorně nazvaný Team Lëtzebuerg má zatím, podle zasedání UCI, 2 hlavní sponzory: Luxair a Auchan. Podle la Gazzeta dello Sport, Quick by měl přispět částkou 8 milionů eur. Aby se tým dostal do Pro Tour, je třeba počítat s rozpočtem kolem 12-15 milionů eur.

Budoucí "parťáci" bratrů Schleckových:
Bývalí kolegové ze SaxoBanku: Jens Voigt, Stuart O'Grady, Jakob Fuglsang, Dominic Klemme, Laurent Didier. Němci: Linus Gerdemann, Fabian Wegmann et Johannes Frohlinger (Milram), Romain Feillu a Brice Feillu (Vacansoleil), Daniele Bennati (Liquigas), Maxime Monfort (HTC-Columbia), Robert Wagner (Skil-Shimano).

V současné době Nicky Sörensen a Fabian Cancellara (oba SaxoBank) si přejí pokračovat s Bjarnem Riisem. Matti Breschel podepsal smlouvu u Rabobank a Gerald Ciolek (Milram) se vrátí do Columbie.

A když projekt nevyjde?
Když se Andersenovi a Nygaardovi nepovede dotáhnout projekt do konce, tak je tu několik nabídek:

Radioschack: Johan Bruyneel nedávno mluvil s oběma bratry:
"Jestli mě zajímají? Samozřejmě, že ano! Jsou to dva nejlepší cyklisté na světě."

Astana: Alexandre Vinokourov prohlásil:
"Přemýšlíme o Menchovovi, Kreuzigerovi...proč ne o Andym a Frankovi? Podle posledních zpráv ještě není nic podepsaného."

Podle dánského tisku se rozhodne teprve v září, jak to s týmem dopadne.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzyk Zuzyk | 4. srpna 2010 v 20:12 | Reagovat

Hustý! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama