"I don't dream my life, I live my dream..." - Andy Schleck

Lucemburský tým potvrzen

16. srpna 2010 v 9:53 | Evča |  Cyklistika

Schleckové potvrzují, že budou jezdit pro nový tým

Andy a Fränk Schleckovi potvrdili, že budou příští rok jezdit za lucemburský tým a team manager Brian Nygaard řekl Cyclingnews, že tým má v plánu stát se ProTour týmem v roce 2011.

Tým, který ještě neoznámil jméno svého hlavního sponzora, jezdce nebo rozpočet, momentálně žádá o licenci UCI ProTour. Podle Nygaarda jde všechno správným směrem, navíc už je v týmu polovina jezdců.

UCI ProTour má v plánu oznámit všechny nové ProTour týmy v nadcházejících týdnech. Komise pro ProTour licenci pracuje nezávazně na UCI a je zodpovědná za vydávání licencí a hodnotí tři kritéria: sport, etiku a finance.

"Projekt je v plném proudu a všechno jde podle plánu," Nygaard řekl Cyclingnews v exkluzivním rozhovoru.


"Všechno připravujeme pro to, abychom byli týmem ProTour v příští sezoně a to na nejvyšší úrovni. Je to složitý proces, ale tak to má být. Musíte mít věci v pořádku. Během toho budeme mít velkou tiskovou konferenci, kde vám řekneme další detaily. Ale nejdříve musíme ukázat UCI naše kontrakty. Pak je to už na nich. Když chcete být v jakémkoliv sportě na nejvyšší úrovní, musíte mít ty správné kontrakty, materiály, pojistky a finanční záruky, ale myslím si, že všechno budeme mít."


The New Big Team

Ačkoliv se Nygaard nesvěřil s tím, které jezdce bude mít, Fränk a Andy jsou rozhodnuti jezdit za tým své vlasti. Oba oddělili své cesty od SaxoBanku v tomto měsíci a nedávno i na Twitteru oznámili, že budou součástí domácího týmu v sezoně 2011.

Andy Schleck tweeted: "Příští rok budeme součástí úžasného projektu založeném v naší zemi (tj. Lucembursku). Bude to Nový velký tým v profesionální cyklistice. Více novinek v příštím měsíci."

Očekává se, že Schleckové budou následováni Jakobem Fuglsangem, Jensem Voigtem a Stuartem O'Gradym, kteří rovněž oznámili, že opustí SaxoBank.

Před těmito oznámeními se objevily zvěsti, že tým nebude připraven pro nadcházející sezonu. L'Equipe v červenci spekuloval o tom, že oba Schleckové mají kontrakt s RadioSchackem, takže by z lucemburského týmu sešlo. Nicméně chtěl Nygaard umlčet veškeré pomluvy o tom, že tým nebude příští rok závodit.

"Mít ProTour tým je velice vážná investice. Není to jenom o tom dohodnout se s jezdci, ale mít správné zaměstnance na správných místech," řekl Nygaard Cyclingnews.

"Chceme mít 25 až 26 jezdců a už jsme podepsali smlouvu s polovinou. Budeme mít tým, který bude závodit v classics a velkých tour. Podepisujeme smlouvy s jezdci a zaměstnanci - více se ale dozvíte až časem. Abych ale přeci jen něco řekl, tak budeme tým složený převážně z mladých jezdců, kteří jsou pokorní a ctižádostiví. Musíte být ambiciozní, kvůli mládí a pokorní, protože bude spousta věcí k učení."

Team spokesperson Brian Nygaard (r) defends the strong anti-doping programme at Saxo Bank.

 (Brian Nygaard - vpravo sedící)

Otevřenost, čestnost a transparentnost

Nový tým bude znamenat pokrok i pro Nygaarda osobně. Dán pracoval jako šéf tiskovky pro Bjarneho Riise několik let a předtím dělal to stejné pro Dava Brailsforda z Team Sky. Oba, Riis a Brailsford, jsou jedni z nejvíce oddaných šéfů v pelotonu, oba si zakládají na preciznosti a kvalitě, na kterou se chce zaměřit i Nygaard.

"Nikdy bych se nesrovnával s lidmi takových schopností a vášně jako jsou Bjarne a Dave. Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl pracovat s takovými lidmi. Klíčovou věcí, kterou jsem se za ta léta naučil, je, že komunikace s jezdci, sponzory a medii je nesmírně důležitá. Musíte také přijmout otevřenost, čestnost a transparentnost. Jsou to klíčové věci, které rozhodují o udržení v cyklistice. Musíte pochopit, že to není jenom o závodění a vyhrávání. Je to o komunikací s veřejností, fanoušky a medii a ujišťování, že jezdci a všichni v týmu si toho jsou vědomi."

Nygaard byl součástí týmu CSC, když Ivan Basso opustil tým v nemilosti poté, co byl zapleten do Operation Puerto a obviněn z kolaborace s Eufemianem Fuentem.

Později byl Fränk Schleck spojen s Fuentem, když zaplatil 7000 eur španělskému lékaři. Schleck byl krátce suspendován v týmu, ale prohlásil, že zaplatil peníze kvůli tréninkové radě. Později nabídl DNA vzorek, aby své jméno očistil od provinění.

"Veškerá etická příprava je důležitá," řekl Nygaard. "Když se podíváte do historie, alespoň do té doby, kdy jsem v ní už byl, etika je něco, co prostě nemůžete porušit. Cyklistika je teď někde jinde než bývala. Můžete se podívat na byilogický pas, ale potřebujete udělat více. Potřebujete udělat všechno, co jde a etická struktura týmu je vaše priorita. Ten nápad s pasem rozhodně podporuji. Je to inteligentní věc."

Nygaard už biologický pas použil, jako předmět při vyšetřování jezdců - jestli je má vzít nebo ne.

"Když dojde k podepsání smlouvy, tak se podíváme na jezdcova data. Lidé na nejvyšších možných místech tato data pro nás vyhledávají. Nedá vám to 100% jistoty, ale přeci jenom je to už nějaká pojistka. Podíváte se do jezdcovy minulosti a také na to, jak se choval. Nejdůležitější věc, když někoho najímáte, je vaše důvěra v něho."

Jestli tým uspěje ve snaze získat ProTour licenci, jeho první závod bude v lednu Tour Down Under.

"Byla to velice zajímavá cesta, kterou jsme v posledních měsících prošli. Věc, která mě udělá nejšťastnějším bude, když jezdci nastoupí s dobrým vybavením a na perfektních kolech. Kim a já určíme náš úspěch podle toho, jestli budou jezdci šťastní," dodal Nygaard.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama