"I don't dream my life, I live my dream..." - Andy Schleck

Andy je ten, kdo motivuje Franka

3. srpna 2010 v 18:30 | Evča |  Soukromí
V rodině Schlecků jsou tři bratři: Andy, Frank a Steve. Prvorozený je Steve, méně známý, jediný z rodiny, který neuspěl ve snaze stát se profesionálním cyklistou. Má 33 let a angažuje se v politice - za Stranu zelených. Steve poskytl rozhovor o svých bratrech...


"V únoru jsem byl v Rakousku. Recepční se podíval na mé jméno. Schleck? Vy jste z rodiny Schlecků? Ano, jsem."

"Byl jsem tři a půl roku jako dobrovolník v armádě. S Frankem jsme spolu závodili, potom jsem hrál fotbal a párkrát jsem i vyhrál. Skončil jsem ve 24 letech, protože jsem nemohl sport kombinovat s politikou. Stejně jsem měl vážné problémy se zády a podstoupil dvě operace kyčlí. Měřím 1,97m a vážím 86 kg. Frank s Andym měří shodně 1,85m a váží kolem 65 kg."

> Díky svému koníčku vydělávají hromadu peněz. Nevlezlo jim to do hlavy?
Steve Schleck: "Vůbec ne. Jsou stejní, jako dřív. Nepotřebují mít Ferrari, i když by na něho měli. Ve svém volném čase rádi rybaří u svých vlastních rybníků a v zimě zase loví divoká prasata a srnce se svými psy. To je jejich způsob života."

> Jak vy prožíváte jejich kariéru?
"Jsem ten typ člověka, který má rád klid v rodině. Není to vždy jednoduché - třeba když Frank spadl ve Švýcarsku nebo v Amstelu. Musel jsem utěšovat mamku Gaby, zatímco jsem si otíral vlastní slzy."

> Fyzicky jsou na tom stejně - co ale jejich charakter?
"Frank je větší pesimista. Problém je v jeho hlavě. Je to vždy pro něho těžké odsud odjet. Andy je vždycky optimista. Rád říká: 'Jsem dobrý, ale nejel jsem dobře. Ale jsem spokojený, protože jsem do toho dal vše, co jsem mohl.' Andy je ten, kdo motivuje Franka. A zase Frank dává pozor na Andyho, protože ten myslí hned na to a hned na něco jiného. Je to nutné, protože Andy si už jednou zapomněl vzít kolo na kritérium. Ti dva perfektně spolupracují."

> Není Andy dítě jako Tom Boonen?
"Andy je tvrdohlavý. Říká to, co si myslí. Frank je ten, kdo přemýšlí. Přemýšlí až moc. Andy má vždycky štěstí. Jako dítě neustále vyhrával v loterii. Byl tak oslnivý, že se ho sousedé ptali, jestli by jim mohl zakřížkovat los nebo seškrábat loterijní lístky. Někdy jsem rybařil 8 hodin a nic jsem nechytil. Andy to zkoušel 2 minuty a chytl obrovskou rybu."


> Jací byli jako děti?
"S Frankem to bylo jednoduché. S Andym - to je už jiná historie. Často jsem ho musel kárat. Jednou mě rodiče požádali, abych ho pohlídal. Tehdy jsem ještě jezdil a potřeboval jsem jít ven trénovat, ale Andy nechtěl, abych odešel. Tak začal házet sněhové koule do oken a křičet tak, že se přiběhli sousedé podívat, co se děje. Popadl jsem ho za vlasy a odtáhl do pokoje. Pochopitelně následovalo domácí vězení."

> Ve Flandrech nemůže Boonen vyjít ani ven, protože ho všude poznají. Jak je to s Lucemburskem?
"V restauracích nás poznávají, protože jsou pochopitelně známí. Není to ale tak hrozné, jako s Boonenem. Lucemburčané jsou více diskrétní, rezervovaní a respektují vaše soukromí. Nezvoní ani u mě doma, ani u táty, ani u Franka."

> Jsou to dva roky, co byla bouře kolem vašeho otce, kdy ho na Tour zastavila policie a prohledávala jeho auto. Co to udělalo s médii?
"Jeden den jste pro ně Bůh a druhý den vás rozmetou. Máme tady jedny noviny, které publikují různé fotomontáže. Jak se narodila Frankova dcera Leea, tak publikovali fotku zamilovaného páru. Frank měl na ni v ruce stříkačku a nahý zadek. Psali tam: 'Pomáhal Frank své ženě během porodu?' Andy vešel do pokoje celý vysmátý a povídá: 'Hej, Franku, právě jsem viděl tvůj zadek v novinách.' Měl naprostý záchvat smíchu. Frank byl naštvaný a chtěl to hnát k soudu, ale já jsem ho uklidnil. "

> Nedostal se Andy na vrchnol nějak rychle?
"On ale tvrdě pracuje. Nikdy nebyl v takové formě jako loni na Liege-Bastogne-Liege. Pro Lucemburčany je to největší klasika."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama